Yaşam

Pizzaya tüküren kuryeye 18 yıla kadar hapis cezası istendi

Beğenme

2017 yılında Eskişehir’de, sipariş olarak götürdüğü pizzayı açarak tüküren ve bu anları bilerek ve isteyerek kameraya kaydeden kurye hakkında 2 ayrı suçtan toplam 18 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Eskişehir’de çalıştığı firmaya ait motosikletle servis yapan Burak S, 24 Aralık 2017’de sipariş götürdüğü apartmanda, elindeki kutuyu açıp içindeki pizzaya tükürmüştü.

Apartmanın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, kurye Burak S’nin, pizzaya tükürme anını cep telefonu kamerasıyla kendini çektiği görülüyordu.

Burak S, daha sonra merdivenlerden 5’inci kata çıkıp, pizza siparişi veren Hüseyin Alyüz’e teslimat yaptı. Apartman sahibinin yeğeni Ç.E’nin, kuryenin pizzaya tükürmesini güvenlik kamerası kayıtlarında görmesi ve durumu Hüseyin Alyüz’e bildirmesinin ardından olay, yargıya taşındı. Olay sonrası pizza firması Burak S’nin işine son vermişti.

Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren davanın 5’inci duruşmasına tutuksuz sanık Burak S. ile şikayetçi Hüseyin Alyüz katılmazken, mahkemede avukatları hazır bulundu.

18 yıla kadar hapsi istendi

Mahkeme savcısı tarafından, verdiği mütalaasında pizza kuryesi Burak S. hakkında, ‘tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürmek’ten 2 yıldan 15 yıla kadar ‘mala zarar vermek’ suçundan da 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Duruşma, avukatların mütalaaya karşı savunma için ek süre istemesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

4 bin liralık tazminat cezasına çarptırılmıştı

Öte yandan Burak S, Tüketici Mahkemesi’nde ‘mala zarar verdiği ve besini bozarak kişilerin sağlığını tehlikeye düşürdüğü’ gerekçesiyle 4 bin liralık tazminat cezasına çarptırılmıştı.

Kaynak: DHA

Alıntıyı Kaynağından Oku: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/pizzaya-tukuren-kuryenin-18-yila-kadar-hapsi-istendi-456015.html

Bir cevap yazın