YouBOQ

Notalara maliyeci dokunuşu

Beğenme

Müziklerini sokakta seslendirirken ve çalarken çok mutlu olduklarını hissettiğimiz insanların enerjisi etkiler bizi. Sokakta sanat yapmanın herkesin hakkı olduğunu düşündüğümüz gibi metroda, izbanda, otobüste, durakta yada kaldırımda rast geldiğimiz ve bizi anlık mutlu eden her yaşta müzisyenle kesişir yolumuz.

Müziğin aracılardan bağımsız olarak insanlarla buluşabilmesini sağlayan sokak sanatçılarından Mehmet Özal’ la İzban’da tanıştık. Antakya doğumlu olan ve üniversite eğitimi için İzmir’e gelen Özal, Dokuz Eylül Üniversitesinde Maliye eğitimi görüyor.

Gitar çalarak sokak müziği yapma amacının öncelikle hobi olduğunu belirtiyor Mehmet. Kendini her geçen gün geliştirdiğini düşünen ve sesine güvenen Özal’ın ileriye dönük iddiali hayalleri var.

Türkiye’nin sesi olmak istediğini söyleyen Mehmet Özal önümüzdeki dönemlerde “O Ses Türkiye” yarışmasına da katılma hedefinde olduğunu belirtti.

Motorsiklet tutkunu olan genç müzisyen aynı zamanda tiyatroyla ilgilendiği gibi dizi ve sinama filmlerinde de roller alıyor. Kendisine, güneşli günler görmek istediği uzun ince hayat yolunda başarılar dileriz.

Review overview

Criteria 110
Criteria 29.6
Criteria 39.8
Criteria 4 10
Criteria 59.9
Criteria 6 9.8
Criteria 79.9

Bir cevap yazın